Jak znaleźć swój niepowtarzalny styl – 5 porad jak znaleźć swój osobisty styl

Znalezienie swojego osobistego stylu jest łatwiejsze niż myślisz. Nie ma znaczenia, czy Twoja szafa jest pełna swetrów, spodni i marynarek – a Ty czujesz się jak manekin. Kluczem do odkrycia swojego osobistego stylu jest ciągłe zadawanie sobie pytań o to, co nosisz, dlaczego to nosisz i jak to sprawia, że się czujesz. W końcu to właśnie w ten sposób dowiadujemy się, czy coś pasuje, czy nie. Wiemy, jak ubrać się na każdą okazję lub czynność, od najbardziej formalnych sytuacji po te najbardziej swobodne. Musisz tylko pamiętać, aby nie myśleć zbyt wiele i zaufać swojemu instynktowi, jeśli chodzi o wybieranie ubrań, które najlepiej pasują do Ciebie.

Bądź sobą

Zanim zdecydujesz, co chcesz założyć, poświęć trochę czasu, aby spojrzeć na siebie w lustrze. Udawaj, że jesteś przyjaciółką i zapytaj siebie, co widzisz, gdy na siebie patrzysz. Co podoba ci się w twoim stroju? Czy jest coś w Twojej osobowości lub stylu życia, co odzwierciedla Twój strój? Jeśli uwielbiasz robić zakupy, jest to świetny sposób, aby lepiej poznać siebie, dowiedzieć się, co lubisz, a czego nie. To pomoże Ci w kolejnych etapach procesu, w których będziesz bardziej konkretny. Pamiętaj, że możesz stać się lepszym shopperem, stając się lepszym słuchaczem. Możesz nauczyć się tak wiele, obserwując siebie w lustrze i zadając sobie pytania.

Nie myśl za dużo

Kiedy poświęcisz czas na poznanie siebie, przekonasz się, że nie wszystko musi być takie poważne. Nie musisz być tak poważny, nie musisz być tak formalny lub tak wyrafinowany. Możesz być sobą, być zrelaksowanym i swobodnym. Zadanie sobie kilku podstawowych pytań może pomóc w odnalezieniu swojego osobistego stylu. Jakie czynności zazwyczaj wykonujesz w wolnym czasie? Czy jest w nich coś, co możesz uwzględnić w swoich wyborach odzieżowych? Jakie są Twoje ulubione kolory i ikony? Spojrzenie na siebie w lustrze i wsłuchanie się w swoje potrzeby to kluczowe kroki do odnalezienia swojego stylu. Znajdź to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy i podekscytowany i włącz to do swojej garderoby.

Poznaj swoje ciało i to, co sprawia, że czujesz się dobrze

Kiedy próbujesz określić swój styl, ważne jest, aby przede wszystkim poznać siebie. Twoje potrzeby i pragnienia są inne niż kogokolwiek innego. Zacznij od spojrzenia na swoje ciało i spróbować dowiedzieć się, co sprawia, że czujesz się dobrze, a co sprawia, że czujesz się źle. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój nastrój i zdrowie, a pierwszym krokiem jest spojrzenie na siebie w lustrze i zapytanie siebie, co lubisz, a czego nie. Są też pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się dobrze, takie jak wzięcie gorącego prysznica, wyspanie się lub zjedzenie dobrego posiłku. Wszystko to są rzeczy, które możesz robić codziennie, aby pomóc Ci poczuć się lepiej. Po ustaleniu, co sprawia, że czujesz się dobrze, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co nie, więc nie tracisz czasu i pieniędzy na rzeczy, które nie mają dla ciebie znaczenia. Jeśli pewien rodzaj odzieży nie sprawia, że czujesz się dobrze, to powinieneś trzymać się z dala od noszenia go.

Dodaj komentarz